Na targi Boatshow powracają szanty oraz klimatyczna tawerna. Codziennie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni odbywać się będą koncerty, a goście targowej tawerny będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej przygotowanej przez Starą Szkutnię. W sobotę wieczorem z hali Expo wszyscy chętni będą mogli przejechać darmowymi busami na koncert galowy z okazji 20 edycji Boatshow.

Piątek – 9 listopada 

"Przyjaciele Starej Szkutni" pod wodzą Jurka Kmina
godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

Sobota – 10 listopada

"Jolly Roger" pod wodzą Roberta Kanteckiego
godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 

 Niedziela – 11 listopada

Janusz Nastarowicz - recital w odsłonach
godziny: 13.00, 14.00, 15.00

 

Koncerty w Starej Szkutni

Wieczorami - po targach - zapraszamy do tawerny Stara Szkutnia przy ulicy Wólczańskiej 24. Odbędą się tam jubileuszowe koncerty, na które wstęp jest dodatkowo płaty.

Piątek – 9 listopada 

" Drake Sea Folk Group "
godzina 21.03 
bilety 25 zł

Sobota – 10 listopada

" 4 Refy "
godzina 20.03 
bilety 35 zł
( bus spod hali 19.00, 19.15, 19.45 )

 

 

"Jolly Roger" pod wodzą Roberta Kanteckiego

Ich repertuar to zarówno utwory autorskie w konwencji folkowej jaki i znane i lubiane piosenki turystyczne i żeglarskie w aranżacji biesiadnej lub klimacie ogniskowym, turystycznym i żeglarskim.

Zespół Jolly Roger swoją działalność artystyczną rozpoczął w roku 2013. Na samego początku swojego istnienia wykonywał utwory oparte głównie na tradycyjnej muzyce folkowej o tematyce żeglarskiej oraz balladach pirackich. Potem repertuar swój rozszerzył o utwory autorskie w konwencji folku tradycyjnego oraz folk rocka. W ciągu pięciu lat swojej działalności zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce na scenach klubów, tawern żeglarskich, domów kultury a także na wielu ogólnopolskich festiwalach muzycznych oraz dużych imprezach masowych w całym kraju. Zespół wystąpił jako gość oraz laureat wielu festiwali muzyki folkowej, studenckiej i żeglarskiej.

Janusz Nastarowicz

To gitarzysta i wokalista. Potrafi także grać na harmonijce ustnej. Wychował się na muzyce folk-blues, z której jest znany do dziś. Jego wzorami byli tacy muzycy jak między innymi: Bob Dylan, Kris Kristoferson, Donovan, Don McClean, Eric Clapton. Współzałożyciel takich zespołów jak: Metrum, Western Standard oraz Colorado Band, który od kilkunastu lat jest czołową grupą polską grającą tak zwany progresywny country-rock.

Oprócz działalności zespołowej Janusz Nastarowicz występuje jako solista–wokalista preferujący muzykę folk-blues. Współpracuje i nagrywa dla takich muzyków jak: George Hamilton V (USA), Elizabeth Cook (USA), Krystyna Prońko, Sławek Wierzcholski, Krzysztof Krawczyk, Krystyna Giżowska, Andrzej Rybiński, Marian Lichtman, EKT-Gdynia i inni.

Drake Sea Folk Group

Początek zespołu DRAKE to styczeń 2004r. Wtedy to zrodził się pomysł na uczczenie święta Irlandii, dnia św. Patryka. Wspólne granie przyniosło wiele radości, więc pomysł na rozpoczęcie działalności zespołu nabrał konkretnego kształtu w postaci repertuaru, tak tradycyjnego jak i własnych kompozycji. DRAKE grywał na imprezach plenerowych i w częstochowskiej Tawernie Port. W listopadzie 2004r. zespół wyruszył na pierwszy festiwalowy konkurs. Występ na Morskich Opowieściach w Morsku k. Zawiercia przyniósł zwycięstwo w konkursie, a to otworzyło DRAKE’owi drzwi do występów na największych szantowych festiwalach w Polsce. Marzec 2006r to wygrana na festiwalu we Wrocławiu i nagroda w postaci nagrania i wydania pierwszej płyty. ”Talizman” ukazał się w marcu 2007r. Muzyka zawarta na tej płycie to piosenki autorski i tradycyjne melodie celtyckie. Maj 2011 to data premiery drugiego, autorskiego albumu DRAKE’a zatytułowanego „Legenda’. Brzmienie zespołu na tej płycie zostało wzbogacone o mandolinę i irish bouzouki.
W ciągu 10 lat działalności DRAKE zagrał ponad 300 koncertów na kilkunastu festiwalach oraz w tawernach i klubach muzycznych w całym kraju. DRAKE co roku organizuje w marcu w rodzinnej Częstochowie imprezę tematycznie związaną z dniem św. Patryka, na którą zaprasza największe gwiazdy polskiej sceny folk i szanty.

Cztery Refy

Cztery Refy występują od wielu lat na prawie wszystkich festiwalach i przeglądach piosenki żeglarskiej w Polsce. Od 1985 r. są inicjatorami i gospodarzami Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK. Są również znani za granicą (Anglia, Szkocja, Holandia, Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Włochy, USA) i utrzymują żywe kontakty ze światową czołówką wykonawców tego gatunku. Zespół udokumentował swój dorobek nagrywając większość repertuaru na jedenastu płytach CD (wcześniej na czternastu kasetach). Część tych wydawnictw uzupełniają śpiewniki zawierające teksty, nuty, ilustracje, zdjęcia oraz informacje o utworach i ich wykonawcach. Ostatnią, która ukazała się w roku 2013, jest płyta “Live”. Przez ponad 30 lat działalności grupy współpracowało z nią kilkanaście osób. Nadal jednak trzon zespołu stanowią weterani piosenki żeglarskiej, tworzący w latach 1974-1980 zespół Refpatent, który jako pierwszy w Polsce lansował stare pieśni morskie z własnymi tekstami lub tłumaczeniami.